پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

استفاده از سیستم ارتباط ماهواره ای در آیفون ۱۴ و اپل واچ

سیستم ارتباط ماهواره ای در آیفون 14 - عصرهشتم

شرکت اپل قصد دارد ابتدا در آیفون 14 از سیستم ارتباط ماهواره‌ای استفاده کند و سپس این فناوری را به به اپل واچ نیز بیاورد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،  مارگ گارمن، افشاگر مورد احترام رسانه‌ی بلومبرگ، می‌نویسند قابلیت ارتباط ماهواره‌ای احتمالاً همین امسال در آیفون‌های اپل ارائه می‌شود. این فناوری به کاربران امکان می‌دهد ازطریق شبکه‌های ماهوار‌ه‌ای و بدون نیاز به شبکه‌ی اپراتور، پیامک برای مخاطبان اورژانسی ارسال و حوادث را گزارش کنند.

ظاهراً برنامه‌ی اپل برای پیاده‌سازی سیستم ارتباط ماهواره‌ای شامل دو بخش است که بخش اول «پیامک اضطراری ازطریق مخاطبان» نام دارد. این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد در جاهایی که سیگنال سلولار دردسترس نیست، پیام‌ متنی کوتاه را به سرویس‌های اورژانسی و مخاطبان ارسال کند.

هر زمان که ازطریق این قابلیت پیام ارسال شود، رنگ حباب اپلیکیشن Messages خاکستری می‌شود.

دومین بخش از سیستم ارتباطی اپل، به کاربر امکان می‌دهد وقوع حادثه‌هایی مثل تصادف خودرو، غرق شدن قایق و کشتی یا سقوط هواپیما را به نهادهای مربوطه گزارش کند.

شروع تولید آیفون ۱۳ در خاک هند

در این حالت گوشی (یا ساعت) از کاربر می‌پرسد چه حادثه‌ای به وقوع پیوسته و این حادثه شامل خودرو، قایق، هواپیما یا آتش می‌شود یا خیر.

این سیستم توانایی دریافت اطلاعات مشخص‌تری را نیز دارد؛ نظیر افتادن فردی در دریا یا غرق شدن کشتی. در این حالت دستگاه از کاربر می‌پرسد که به خدمات جست‌و‌جو و نجات نیاز است یا خیر. همچنین سؤالاتی دیگر از کاربر پرسیده می‌شود: آیا رفتار مشکوکی مشاهده شده است؟ آیا کاربر سلاحی دیده است؟ آیا فردی به‌شدت مجروح شده است؟ و سؤال‌های مشابه.

ظاهراً قابلیت ارتباط ماهواره‌ای اپل وابسته به قوانین محلی خواهد بود و قرار نیست در تمامی کشورها کار کند.

مارک گارمن در گزارش جدید خود باری دیگر تأکید کرده است که اپل امسال سه اپل واچ جدید عرضه می‌کند: اپل واچ سری ۸، مدل جدید اپل واچ SE و ساعت فوق مقاوم جدیدی با تمرکز روی ورزشکاران حرفه‌ای.

گارمن می‌گوید سیستم‌عامل watchOs 9 قرار است میزبان حالت کم‌مصرف جدیدی باشد که روی ساعت‌هایی مثل اپل واچ سری ۷ کارکردهای بیشتری نسبت‌ به حالت کم‌مصرف فعلی ارائه خواهد داد. نسخه‌ی فعلی حالت کم‌مصرف، عملکرد اپل واچ را به نمایش زمان محدود می‌کند.

منبع : زومیت

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *