سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

استعلام اخبار کرونا با استفاده از ربات در واتساپ

آیا می‌دانستید که شما می‌توانید از چت‌بات واتساپ برای بررسی اطلاعات جعلی درباره کرونا استفاده کنید؟

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، همه گیری ویروس کرونا مانند یک آتش سوزی در حال گسترش است و اطلاعات گمراه کننده یا اخبار جعلی در مورد این ویروس نیز در حال دست به دست شدن است. اکنون برای مقابله با این مشکل، شبکه بین المللی بررسی واقعیت موسسه پوینتر (IFCN) یک چت‌بات واتساپ را برای از بین بردن شایعات پیرامون ویروس کرونا راه اندازی کرده است.

کاربران می‌توانند به سادگی سوالاتی درباره ویروس کرونا از این ربات بپرسند یا به سادگی می‌توانند با کمک این ربات چت به آخرین بررسی حقایق بپردازند.

استفاده از چت‌بات برای دریافت اخبار کرونایی

چت بات از کد کشور تلفن همراه برای شناسایی مکان شما استفاده می‌کند و سپس بررسی‌های منطقه‌ای در مورد آخرین شایعات یا اخبار رایج را ارائه می‌دهد. این ربات اکنون فقط به زبان انگلیسی کار می‌کند. کل فرایند بسیار ساده است و شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: برای استفاده از این چت بات، کاربران باید شماره +۱ (۷۲۷) ۲۹۱۹۲۶۰۶ را در تلفن هوشمند خود ذخیره کنند.

مرحله دوم: پس از اتمام کار، چت بات IFCN را در پیامرسان واتساپ مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده پیام خوش آمدگویی، کاربران باید “Hi” را ارسال کنند.

مرحله سوم: در پیام خوش آمدگویی، کاربران با مجموعه‌ای از گزینه‌ها روبرو می‌شوند. کاربران باید عدد “۱” را برای جستجوی بررسی واقعیت، عدد “۲” را برای بررسی آخرین حقایق، عدد “۳” را برای راهنمایی برای مقابله با اطلاعات غلط، عدد “۴” را برای یافتن بررسی کننده واقعیت در اطراف، عدد “۵” را درباره ربات و عدد “۶ ” را برای دیدن حریم خصوصی ارسال کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *