شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

از ۳ پژوهش فناورانه کاربردی در صنعت رونمایی شد

پژوهش فناورانه کاربردی - عصرهشتم

پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف میزبان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری شد تا از 3 طرح فناورانه مرتبط با صنعت رونمایی شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، در این مراسم از لایسنس یا بسته‌های دانش فنی شامل مدارک و محاسبات راه اندازی واحدهای پروپیلن و پلی اتیلن رونمایی شد.

این بسته‌ها با همکاری متخصصان داخلی طراحی شده است که با کمک آن‌ها می‌توان واحدهای یادشده را در کشور به صورت خودکفا راه اندازی کرد.

همچنین واحد کاندیشن مانیتورینگ تجهیزات رفت و برگشتی نفت و گاز، طرح فناورانه دیگری بود که رونمایی شد.

توسعه پژوهش‌های کاربردی نانو با پشتیبانی سرمایه‌ انسانی

این مجموعه شامل یک سخت افزار و دو نرم افزار صنعتی است که سخت افزار، داده را از حسگر نصب شده در کمپرسور دریافت و برای تحلیل های لازم به نرم افزار ارسال می‌کند

سومین طرح فناورانه، پایلوت واحد تصفیه پساب به روش الکترواکسیداسیون است که پایلوت آن، قابلیت تصفیه ۲۰ مترمکعب پساب در ساعت را دارد.

در تصفیه پساب های صنعتی سه روش فیزیکی شیمسایی و بیولوژیکی کاربرد دارد اما در پساب های صنعتی از تلفیق روش های الکتریکی و شیمیایی استفاده می شود تا ترکیب شیمیایی پساب هایی که با میکروارگانیسم ها امکان تجزیه‌شان وجود ندارد بشکند و به ترکیبات قابل دفع شکسته شود.

این طرح در صنایع شیمیایی، رنگرزی، کاغذ، پلیمر و پتروشیمی قابلیت استفاده دارد و با انجام حمایت ها پایلوت نیمه صنعتی آن به اجرا می رسد.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *