شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

از آپدیت جدید ویندوز ۱۱ صرفنظر کنید!

آپدیت جدید ویندوز ۱۱ - عصر هشتم

با آپدیت جدید ویندوز ۱۱ شاهد داغ شدن بیش از حد پردازنده‌ی مرکزی خواهید بود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، داغ شدن بیش از حد پردازنده‌ی مرکزی و قرار گرفتن زیر فشار سنگین از مهم‌ترین و خطرناک‌ترین مشکلاتی که بعد از نصب این ویندوز گزارش شده است.

البته یک سری مشکل برای عملیات مربوط به پرینت هم به‌وجود آمده که هیچ یک از این مشکلات تا قبل از دریافت این آپدیت برای کاربران وجود نداشت.

طبق اعلام وب‌سایت MSPoweruser، مایکروسافت در حال حاضر از این مشکل آگاه است اما هیچ اشاره‌ای به اینکه چه زمانی راه‌حل را در قالب آپدیت نرم‌افزاری برای کاربران منتشر می‌کند نکرد.

از آن‌جایی که این بیلد برای کاربران حلقه‌ی اینسایدر منتشر شده، بنابراین به نظر می‌رسد مایکروسافت در حال رفع مشکلات مربوط به آن است و به‌زودی هم آن را منتشر خواهد کرد تا این بیلد به صورت پایدار و تقریبا بدون مشکل برای عموم کاربران منتشر شود.

البته این آپدیت در حال حاضر فقط برای کاربران اینسایدر در دسترس قرار دارد بنابراین تا زمانی که عضو این دسته نیستید جای نگرانی نیست که خود ویندوز به صورت خودکار آن را دانلود و روی سیستم شما نصب کند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
کاهش سرعت درایو SSD با استفاده از ویندوز ۱۱!

با این حال اگر عضو مجموعه‌ی اینسایدر هستید و هنوز پیغام دانلود آن را دریافت نکردید، پیشنهاد می‌شود در درجه‌ی اول گزینه‌ی دانلود و نصب خودکار را غیرفعال کرده و سپس اگر پیغام آن را مشاهده کردید، آپدیت را نصب نکنید.

اگر هم این آپدیت را ندانسته نصب کردید و مشکلات بالا را روی سیستم خود شاهد بودید، پیشنهاد می‌شود خیلی سیستم خود را تحت فشار سنگین نگذارید تا آپدیت بعدی برای حل این مشکل منتشر شود.

البته بیلد KB5010414 برای رفع مشکل نمایش اشتباه نکات موجود روی نوار ابزار منتشر شده بود که به گزارش کاربران، خوشبختانه توانست آن را حل کند اما یک مشکل دیگر را هم اضافه کرد.

این آپدیت چه مزیتی‌هایی دارد؟

 از جمله می‌توان به امکان نصب اپلیکیشن‌های اندروید از طریق فروشگاه آمازون اشاره کرد که متأسفانه فقط هم محدود به همین فروشگاه خواهیم بود.

البته به نظر می‌رسد این محدودیت به‌زودی رفع خواهد شد چرا که سایر فروشندگان نظیر اپیک‌گیمز هم قرار است خدمات مشابهی را خیلی زود عرضه کنند.

 

منبع: digikala

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *