سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری محتوای دیجیتال نوآوری خبر

ارمغان فناوری دیجیتال برای ساخت انیمیشن توسط کودکان با اپلیکیشن “کارتون من”

کارتون من یک ابزار ساده برای ساخت انیمیشن‌های متنوع فراهم آورده تا با محیط و رابط کاربری ساده خود امکان ساخت انیمیشن را برای کودکان خلاق آسان کند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، فرآیند ساخت یک انیمیشن جدید چندان راحت نیست، اپلیکیشن کارتون من که هم اکنون از طریق کافه بازار در دسترس گوشی‌های اندروید قرار دارد ویژگی‌های بسیار زیادی را برای کاربران ارائه کرده که می‌توانند با استفاده از آن‌ها به راحتی انیمیشن جدید طراحی و تولید کنند.

همچنین باید اشاره کرد که اپلیکیشن کارتون من با بیش از ۵ هزار نصب فعال، حجم مناسبی دارد و دانلود آن تنها ۳۹ مگابایت از حجم اینترنت شما را خواهد گرفت. ب

ه محض ورود به اپلیکیشن با دکمه‌های مختلفی مواجه خواهید شد اما با انتخاب گزینه «کارتون من» که در وسط صفحه قرار گرفته می‌توانید وارد محیط اصلی ادیتور شوید و تولیدکنندگان طیف گسترده‌ای از شخصیت‌های کارتونی، اشیاء و شکل‌های متنوع دیگری همچون حیوانات، میوه‌ها، وسایل خانه و لوازم التحریر مختلف را در دسترس کاربران قرار داده‌اند که می‌توانید گزینه موردنظر خود را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

همچنین تصاویر پس‌زمینه و مکان ساخت انیمیشن شما مربوط می‌شود که در این بخش نیز دسته‌بندی متنوعی مانند پس زمینه‌های تاریخی، خانه و منظره ارائه شده و می‌توانید انیمیشن خود را در یکی از این موارد طراحی کنید.

در هنگام ساخت انیمیشن با تکان دادن شخصیت‌ها متوجه خواهید شد که به صورت پیش‌فرض انیمیشن حرکت کردن برای آن‌ها طراحی شده است، بنابراین اگر شخصیت خود را در داخل کادر اصلی تکان دهید، آن‌ها به صورت راه رفتن جابه جا می‌شوند.

با استفاده از گزینه‌های پایین صفحه نیز می‌توانید شخصیت‌ها و اشیاء بیشتری به کادر خود اضافه کنید. اگر قصد حذف یا پنهان کردن یکی از شخصیت‌ها یا اشیاء را دارید، تنها کافیست آن‌ها را به خارج از کادر اصلی بکشید و سپس آن‌ها در اطراف کادر به صورت کوچک‌تر دیده می‌شوند.

یکی از نکات مثبت دیگری اپلیکیشن، پشتیبانی از میکروفن است، بنابراین در هنگام ضبط ویدیو می‌توانید صدای شخصیت‌ها را نیز به صورت همزمان دوبله کنید که با این وجود می‌توانید انیمیشن‌های بانمک و جذاب‌تری تولید کنید که این امکان در بالا سمت راست تصویر گزینه «ضبط کردن» دیده می‌شود که با انتخاب آن تایمر ضبط ویدیو در بالا سمت چپ تصویر فعال خواهد شد.

زمانی که کار تولید انیمیشن شما تمام شده باشد، می‌توانید با کمک گزینه قرار گرفته در بالا سمت چپ تصویر، آن را در گالری گوشی خود یا رابط کاربری اپلیکیشن ذخیره کنید.

نکته حائز اهمیت دیگر در این اپلیکیشن  قابلیت انتشار انیمشین ساخته شده است که با استفاده از گزینه‌های ارائه شده در گالری اپلیکیشن می‌توانید انیمیشن خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان با دیگران به اشتراک بگذارید یا آن را بارگذاری کنید.

هرچند هم اکنون با استفاده از اپلیکیشن «کارتون من» انیمیشن‌های محدودی می‌توان تولید کرد، اما با وجود محیط بسیار ساده و بدون تبلیغ، یک ابزار مناسب برای کودکان محسوب می‌شود تا انیمیشن‌های کارتونی خود را ایجاد کنند.

 

منبع: دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *