دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

ارمغان۲۱ مدال رنگی در رقابت “تکنوفست” ترکیه برای تیم ایران

۷ مدال طلا و ۱۴ مدال نقره حاصل تلاش تیم ایران برای حضور در مسابقات هوا و فضانوردی و فناوری ترکیه بوده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، چهارمین جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری «تکنوفست استانبول» از سوی بنیاد تیم فناوری و وزارت صنایع و فناوری ترکیه، ریاست جمهوری سازمان های نظامی و علمی جهانی، دانشگاه ها و مراکز نوآوری معتبر و مهم جهانی سازماندهی شده ۲۰ اکتبر برابر با ۲۸ مهر ماه سال جاری برگزار شده است.

بخش مسابقات این رویداد در ۱۲ دسته مختلف برگزار شد و در آنها افراد در هر سنی از دانش آموزان دبستانی تا کارآفرینان با پروژه های خود شرکت کردند.

تیم نوآوری و اختراعات ایران نیز در رشته “هوش مصنوعی -رباتیک” نوآوری های مرتبط با حوزه سلامت، اینترنت اشیاء و محیط زیست با چندین پروژه که در هرپروژه تعدادی نوآوری و اختراع وجود دارد، به نمایندگی از کشورمان در این رقابت ها حضور داشتند. علاوه بر آن جام جهانی “هکرهای رایانه‌ای” و “هواپیماهای بدون سرنشین” یکی از بخش‌های مهم رویداد تکنوفست است.

تیم ایران متشکل از امیرعباس محمدی کوشکی، علی نهایت فخار، امیر افیونی، محمدجواد پاپی زاده، فاطمه ابراهیمی مفرد، زهرا قضاوی، پرینا ابوالقاسمی، علی بکلری بکلر، نیکی حدادزاده، پارسا علوی، رها رستمی، احمد یازرلو، ایمان قربانی، امیرمهدی افسری، شقایق یازرلو و مریم اژدردر بودند که در رشته‌های “رباتیک- هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، محیط زیست، سلامت”، “رقابت ها”، “تکنوفست” حضور داشتند.

در این رقابت تیم های ایرانی ۷ مدال طلا، ۱۴ مدال نقره و ۶ نفر جایزه ویژه دریافت کردند.

منبع: ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *