پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل خبر

ارتباط آمازون و اپل با اردوگاه‌های کار اجباری برای جذب نیروی کار اجباری

جذب نیروی کار اجباری - عصرهشتم

گزارش‌هایی منتشر شده که طی آن تامین کنندگان آمازون و اپل با اردوگاه‌های کار اجباری برای جذب نیروی کار اجباری ارتباط دارند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، گروه‌های ناظر و روزنامه‌نگاران پنج مجموعه تأمین‌ کننده نیروی شرکت آمازون را به طور مستقیم متهم کرده‌اند که متکی به کارگران بسیاری از “مراکز آموزش مجدد” چین که برای بازداشت مسلمانان اویغور، قزاق‌ها و سایر اقلیت‌ های قومی استفاده می‌شود، هستند.

اگرچه شرکت آمازون اعلام کرده است که تأمین کنندگان آن، باید از کار اجباری استفاده نکنند و اینکه تامین کنندگانی که کارگران را با استفاده از تهدید، زور، اجبار، آدم ربایی یا کلاهبرداری استثمار می‌کنند، تحمل نمی‌کند؛ اما فهرست تامین کنندگان آن داستان متفاوتی را بیان می‌کند.

طبق تحقیقاتی که در سال گذشته توسط The Information انجام شد، دو تامین کننده ذکر شده در این گزارش (Luxshare Precision Industry و AcBel Polytech) با شرکت اپل نیز همکاری می‌کنند.

البته علیرغم شواهد موجود، هر دو شرکت آمازون و اپل همکاری با تامین کنندگان کار اجباری را رد کرده اند!

در کنار این افشاگری‌ها موسسه سیاست‌های استراتژیک استرالیا نیز، دریافت که بسیاری از برند‌های بزرگ جهانی (از جمله آدیداس، گپ، اچ اند ام، مایکروسافت، نایک، سونی، ویکتوریا سیکرت و زارا) از نیروی کار اجباری چین استفاده می‌کنند.

منبع: yjc

اتهام جدید برای آمازون؛ گردآوری بی‌سابقه اطلاعات خصوصی کاربران

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *