دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

ارائه مشاوره کسب و کار حلقه مفقوده شرکت‌های استارتاپی

به گزارش عصر هشتم به نقل از نبض فناوری، مهدی واحد مدیر اجرایی استارتاپ پارت زیست با بین اینکه در حوزه کشاورزی هوشمند شهری، فعالیت می‌کنیم، گفت: در همین راستا سازه‌های آپارتمانی را برای پرورش گیاهان طراحی می‌کنیم که در این زمینه یکسری چالش‌های نور، نگهداری، زمان را دارند حالا ما بحث اینترنت اشیاء و هوشمند سازی را در این حوزه دخیل کردیم تا این چالش‌ها را پوشش دهیم.

وی تصریح کرد: این طرح با تحقیقات و مطالعات گسترده در داخل کشور انجام شده و هم اکنون بحث کنترل و طراحی سازه و کشاورزی هیدروپونیک را انجام می‌دهیم. گفتنی است که “کشت هیدروپونیک” یکی از روش‌های خلاقانه برای تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و با کمترین نیاز به آب است که گیاه به جای رشد در خاک در محلول مغذی قرار می‌گیرد که چند مدتی است که در کل کشور رواج پیدا کرده است و در همین راستا محققان ایرانی با استفاده از شیوه کشت هیدروپونیک بدون خاک، ۱۰ برابر کمتر آب مصرف می‌کنند، اما محصولات برداشتی آن‌ها چند برابر بیشتر است!

کشت هیدروپونیک بر روی سینی‌های خاصی انجام می‌شود و تماس مستقیم با گیاه دارد که آن‌ها باید در شرایط کاملاً استریل باشند و در هر متر مربع می‌توان در حدفاصل هر ۱۰ روز تقریباً ۳۰ کیلو علوفه تازه تولید کرد.

واحدی افزود: هم اکنون محصولات تولیدی در مرحله تست و آزمایش است. پیش بینی می‌شود که دو محصول کشاورزی هوشمند شهری (سازه‌ای که کار پرورش گیاه به صورت هوشمند با نور مصنوعی) تا پایان سال به نتیجه برسد.

مدیرعامل این شرکت با اشاره به اینکه شرکت‌های استارتاپی به دلیل نوپا بودن و فعالیت دانشگاهی تخصص لازم را در حوزه بازاریابی ندارند، گفت: مسئولان باید برای این شرکت‌ها مشاوره‌های لازم را در حوزه کسب وکار ترتیب دهند تا آن‌ها در عرصه ورود به بازار مشکل نداشته باشند و از سوی دیگر نبود حمایت مالی یکی دیگر از موانعی است که باید برطرف شود.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *