دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال خبر

ارائه خدمات تجاری‌سازی توسط ۳۰۸شرکت دانش‌بنیان

ن شرکت‌های دانش‌بنیانی وجود دارند که مسیر رسیدن محصولات فناورانه و رسیدن آن به بازار را برای سایر دانش‌بنیان‌ها هموار می‌کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، هم‌اکنون ۳۰۸ شرکت دانش‌بنیان خدمات تجاری‌سازی را ارائه می دهند. این خدمات به رونق کسب و کارهای دانش بنیان کمک می‌کند؛ خدماتی مهم و تاثیرگذار برای توسعه بازار محصولات ایران‌ساخت.

خدمات در حوزه های گوناگون مانند مالکیت فکری، ارزیابی، مشاوره، توسعه بازار، شتاب دهی و توسعه گری نواحی نوآوری، مدیریت فناوری و کسب و کار و خدمات مالی و سرمایه‌گذاری در این بخش قرار می‌گیرند.

این خدمات باید در حوزه فناوری های بالا یا متوسط به بالا باشند تا عنوان دانش بنیانی را دریافت کنند.

شرکت های دانش بنیان برای توسعه محصول خود به این خدمات نیاز دارند. به عنوان مثال ارائه خدمات در حوزه سرمایه گذاری کمک بزرگ و حمایتی برای شرکت ها است تا در صورت وجود مشکلات مالی ازز توسعه محصول خود نا امید نشوند و روی ایده و محصول آنها برای رسیدن به بازار سرمایه گذاری شود.

گامی که برای تسهیل کسب و کار برداشته می شود. زیرا یکی از مهم‌ترین الزامات تکمیل حلقه ایده تا عرضه محصول یا خدمت به بازار، ارائه منابع مالی به طرح های دانش بنیان است.

شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه خدمات تجاری‌سازی نیز می توانند از ۱۱۰ حمایت ویژه این مرکز برای توسعه خدمات خود استفاده کنند. حمایت هایی در حوزه توانمندسازی، توسعه بازار و حمایت از صادرات.

همه این حمایت ها برای تبدیل سریع تر یک ایده به محصولی فناورانه و داشتن بازار است.

منبع: www.isti.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *