سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

ارائه خدمات بازار ویندوز به سایر فروشگاه‌های اینترنتی

شرکت مایکروسافت اجازه داده است تا شرکت‌های اپیک گیمز، آمازون و سایر شرکت‌ها فروشگاه برنامه خود را با بازار این غول فناوری یکپارچه کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مایکروسافت در همین راستا اعلام کرده است هنگامی که اپلیکیشن‌ها سیستم‌های پرداخت درون برنامه ای خود را مدیریت می کنند، سهمی از درآمد طراحان اپلیکیشن دریافت نخواهد کرد.

تیم سویینی، مدیرعامل شرکت اپیک گیم در توییتی نوشت: مایکروسافت یک بار دیگر صنعت را با ویندوز جلو می برد و این بار یک پلتفرم باز با یک فروشگاه باز خواهد بود.

اپیک گیمز و اپل از سال گذشته درگیر یک اختلاف حقوقی شده اند. این شرکت سازنده بازی فورتنایت با ایجاد یک سیستم پرداخت درون برنامه ای مختص خود تلاش کرد کمیسیون ۳۰درصدی اپل برای برخی از خریدهای دورن برنامه‌ای در فروشگاه اپ استور را دور بزند.
یک قاضی فدرال ماه گذشته در پرونده پیگیری شده از سوی شرکت بازی اپیک گیمز، اعلام کرد طراحان برنامه می توانند مصرف کنندگان را به خارج از سیستم پرداخت اپل برای اپلیکیشن‌های موبایلی هدایت کنند.

همچنین به این شرکت بازی دستور داد به دلیل نقض قرارداد به اپل خسارت پرداخت کند.

بر اساس گزارش رویترز، طراحان برنامه مدتهاست از کمیسیون‌های اپل که بین ۱۵ تا ۳۰ درصد برای بسیاری از خریدهای اپ استور هستند، انتقاد دارند.

منبع: ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *