دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال خبر

ادامه ورود استارت‌آپ‌ها به بورس

ادامه ورود استارت‌آپ‌ها به بورس-عصر هشتم

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد: روند ورود استارت‌آپ‌ها به بازار سرمایه ادامه خواهد داشت.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، علیرضا ناصرپور با اشاره به درج نماد تپسی به عنوان نخستین استارت‌آپ در فرابورس اظهار کرد: فرابورس روند پذیرش حدود چهار مجموعه دیگر را به صورت همزمان پیش می‌برد.

وی افزود: البته روند پذیرش به‌ خاطر ابهامی که در دستورالعمل وجود داشت متوقف شده بود که خوشبختانه این ابهام در اولین جلسه هیات مدیره برطرف شد و پذیرش صورت گرفت.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار  با بیان اینکه روند بررسی سایر شرکت‌ها نیز ادامه دارد، گفت: سایر استارت‌آپ‌ها نیز پذیرش می‌شوند. باید مورد به مورد در هیات پذیره فرابورس بررسی و تایید شوند.

بر اساس این گزارش، شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس با نماد معاملاتی «تپسی» ۲۹ دی‌ماه سال گذشته در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن، زیرگروه مشاوره و تهیه نرم‌افزار پذیرش شده بود و در هفتم آذرماه پس از احراز تمامی شرایط پذیرش در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
پرداخت ۵۰درصد از هزینه‌های ابتدایی پذیرش شرکت‌‌های دانش‌بنیان در فرابورس

در این راستا، امیر هامونی، مدیرعامل سابق فرابورس با اشاره به اینکه اخیرا ضوابط خاص استارتاپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه فراهم و در سازمان بورس نیز تصویب شده است، گفته بود: در قدم نخست شرکت تپسی به عنوان اولین استارتاپ در فرابورس پذیرش شده و سایر استارتاپ‌ها مثل فیلیمو نیز درخواست پذیرش در فرابورس را داده‌اند که در حال بررسی است.

امیر هامونی با تاکید بر اینکه شرکت‌های استارتاپی به دلیل دارایی‌های نامشهود زیادی که دارند نسبت به سایر شرکت‌های بازار سرمایه با ریسک بالاتری مواجهند، اعلام کرد: به همین دلیل در قدم اول برای عرضه اولیه این شرکت‌ها، سهام آنها به مردم عرضه نمی‌شود بلکه به طور غیر مستقیم و از طریق مشارکت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سایر نهادهای مالی عرضه اولیه انجام خواهد شد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس در سازمان بورس تصویب شد

 

 

 

 

منبع:  خبرگزاری ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *