سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

اجرایی شدن ۲۰طرح هوشمندسازی ابزار تولید گیاهان دارویی

20 طرح توسعه هوشمندسازی با هدف مکانیزاسیون کردن ابراز تولید گیاهان دارویی در کشور اجرایی شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طرح‌هایی چون «ماشین برداشت گل محمدی»، «ماشین سورت و بسته بندی پیاز زعفران»، «توسعه مکانیزاسیون کاشت پیاز زعفران»، «توسعه و تکمیل ماشین‌های برداشت گل زعفران»، «دستگاه پاک‌کننده گل زعفران با سیستم پردازش نور»، «دستگاه‌های خشک‌کن و بسته‌بندی زعفران»، «مکانیزاسیون کشت زیره سبز در خراسان» و «مکانیزاسیون کشت سیاهدانه و زیره در استان گلستان» و غیره از جمله این ۲۰ طرح‌ است.

از دیگر طرح‌های هوشمندسازی ابزار تولید گیاهان دارویی می‌توان به «تکمیل ماشین برداشت بابونه در پردیس ابوریحان دانشگاه تهران»، «تکمیل ماشین برداشت چای ترش»، «تغییرات ماشین کاشت نشایی با رویکرد کاشت نشاء گیاهان دارویی»، «ساخت ماشین کاشت موسیر با ایجاد تغییراتی در سیب زمینی کار»، «فرآوری موسیر با استفاده از دستگاه پوست کن و خشک کن اختصاصی»، «دستگاه شستشو، سورت و خشک کن ریشه گیاهان دارویی» و «دستگاه جدا کننده، بوجاری و سورت گیاهان دارویی» اشاره کرد.

با نگاهی به وضعیت کشت و تولید گیاهان دارویی طی سال‌های اخیر می‌توان روند رو به رشد سطح زیرکشت و افزایش تولید گیاهان دارویی را مشاهده کرد.

این اتفاقات حاصل تزریق نوآوری و فناوری به صنعت گیاهان دارویی کشور و استفاده از توان دانشی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *