شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری خبر

اتصال خبرگزاری‌ها و نرم‌افزارهای مسیریاب به سکوی هوش‌ مصنوعی دانش‌بنیان‌ها

سکوی هوش‌ مصنوعی - عصر هشتم

سکوی هوش مصنوعی امکان جستجو در میان انبوهی از داده‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند، به عنوان یکی از دستاورد یکی از شرکت‌های دانش بنیان عرضه شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این سکوی هوش مصنوعی برای ارائه خدمات هوشمندسازی به کسب و کارهاست، اظهار داشت: این هوش مصنوعی هم اکنون در یکی از خبرگزاری‌ها و همچنین در یکی از نرم‌افزارهای مسیریاب کاربردی شده است.

حمیدرضا قدمنا افزود:این شرکت از ۸ سال قبل در حوزه هوش مصنوعی فعال است و در این مدت ما در زمینه هوشمند سازی بالغ بر ۳۰ سازمان و کسب و کارهای بزرگ دولتی و خصوصی را یاری کرده است.

وی ادامه داد: با اقداماتی که در این حوزه اجرایی کردیم، توانستیم بالاترین گرید دانش بنیانی که گرید “یک” است را از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کنیم.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، خاطر نشان کرد: در این راستا اقدام به طراحی و پیاده‌سازی سکو یا پلتفرم هوش مصوعی کردیم که بر اساس آن خدماتی را به شرکت‎ها و کسب و کارها ارائه می‌دهیم.

قدمنا همچنین اضافه کرد: نرم‌افزار “نشان” که یک نرم افزار مسیریاب است، دارای سخنگوی رباتی است و اسامی خیابان‌ها را به درستی تلفظ نمی‌کند و ما سرویس سخنگوی مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه دادیم که دقیقا مانند انسان حرف می‌زند. از اوایل سال آینده سرویس سخنگوی این نرم افزار به روزرسانی خواهد شد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
“نقشه راه توسعه هوش مصنوعی در کشور” در دستور کار ۳ نهاد کشور

 

وی نمونه این کسب و کارها را شرکت‌های فعال در حوزه فیلم و سریال دانست که با ارائه امکان انتخاب فیلم مناسب می‌تواند خدمات بهتری را به کاربران خود ارائه دهن تا کاربران مطابق علایق خود فیلم‌های خود را انتخاب کنند.

این فناور خاطرنشان کرد: از این سکو همچنین می‌توان در حوزه خبر استفاده کرد و از آن برای انتخاب اخبار مورد نظر هر فرد و یا ارائه اخبار به صورت صوت می‌توان بهره برد. این قابلیت به ویژه برای افراد نابینا که به راحتی به اخبار دسترسی ندارد، مناسب خواهد بود.

وی خدمات ارائه شده از سوی سکوی هوش مصنوعی این شرکت را شامل، “تبدیل صوت به متن و بالعکس”، “ارائه پیشنهادات به مخاطبان”، ” پردازش متن”، “تحلیل متن”، “تبدیل صورت به گفتار و بالعکس”، “پرداش تصویر”، “احراز هویت مبتنی بر تصور” و برچسب زنی تصاویر عنوان کرد و یادآور شد: خدمات جستجوگر این سکو این امکان را به کاربران می‌دهد که در میان حجم انبوهی از ویدئوها، متن‌ها و فیلم‌ها موارد مورد نظر خود را انتخاب و بر آنها برچسب زنی کند.

قدمنا خاطرنشان کرد: پلتفرم ارائه شده برای استفاده عام نیست بلکه به شرکت‌ها و کسب و کارهای خدماتی مانند آپارات و فیلیمو و همچنین برای خبرگزاری‌ها و نرم افزارهایی مانند نشان ارائه می‌دهیم تا سرویس‌های خود را هوشمند کنند.

 

 

منبع: isna

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *