چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

آنتی ویروس Avira دارای ماینر رمزارز شد

آنتی ویروس Avira دارای ماینر رمزارز شد

آنتی ویروس Avira برای ملحق شدن به بازار رمزارزها، ماینر رمزارز به نرم افزار خود افزوده است.

‌به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، آنتی ویرویس Avira پس از Norton 360 ماینر رمز ارز به نرم افزار خود اضافه کرده است چیزی که به نظر بسیاری از افراد اینگونه از نرم‌افزارها باید با آن مقابله کنند.

با این قابلیت جدید که به صورت دستی فعال می‌شود، ۵۰۰ میلیون کاربر این آنتی ویروس می‌توانند روی کارت گرافیک خود رمزارز اتریوم را ماین کنند.

البته ماین کردن نیازمند کارت گرافیک قدرتمندی است و انجام آن به صورت انفرادی خیلی مقرون به صرفه نیست اما این آنتی ویروس با استخراج رمز ارز میتواند درآمد بسیار خوبی داشته باشد چون ۱۵ ردصد از رمز ارز تولیدی را به عنوان کارمزد برداشت می‌کند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ میزبان اولین حضور مستقیم و گسترده شرکت‌های رمزارز

د‌ر پرسش به این سوال که یک آنتی ویروس چرا باید چنین قابلیتی را اضافه کند، پاسخ داده: آنتی ویروس‌ها معمولاً برنامه‌های ماینر را به عنوان بدافزار تشخیص می‌د‌هند که باعث می‌شود کاربران آنتی ویروس خود را غیرفعال کنند تا بتوانند ماینر را روی کامپیوتر خود اجرا کنند،  اما غیرفعال کردن انتی ویروس یک خطر امنیتی است و باعث به خطر افتادن امنیت کامپیوتر آن‌ها  می‌شود، در نتیجه این شرکت برای حل این مشکل قابلیت ماینر را به آنتی ویروسش اضافه کرده است.! ‌

انجام چنین کاری از Avira دور از انتظار نبود چون این شرکت سال گذشته توسط نورتون به قیمت ۳۶۰ میلیون دلار خریداری شده و دقیقا از ماینر توسعه داده شده توسط نورتون استفاده میکند.

گفتنی است که شرکت نورتون سال گذشته  انتی ویروس Avast را نیز خریداری کرد، پس  اگر این آنتی ویروس هم قابلیت ماینر را به نرم افزار خود اضافه کرد، نباید تعجب کرد! ‌

 

منبع: tech_tube

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *