پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ نوآوری خبر

آغاز طراحی اکوسیستم جامع مهارت

طراحی اکوسیستم جامع مهارت - عصرهشتم

اکوسیستم جامع مهارت با مشارکت صندوق نوآوری ومرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری طراحی می‌شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، نشست سه جانبه‌ای برای طراحی اکوسیستم جامع مهارت با حضور دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دکتر عرفان خسرویان با محوریت “طراحی اکوسیستم جامع مهارت کشور از طریق تأمین منابع صندوق و تدوین قوانین بالادستی و ترویج در مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری” برگزار شد.

دکتر علی وحدت در این نشست نسبت به نظر مساعد این صندوق در تأمین منابع مالی به منظور تحول در اکوسیستم مهارتی کشور اعلام آمادگی نمود.

دکتر خیاطیان نیز بر ضرورت همکاری نهادهای بالادستی و تدوین قوانین به منظور ارائه طرحی جامع جهت تحول در آموزش‌های مهارتی تأکید کرد.

مهارت‌آموزی فعالان فناور برای اشتغال‌زایی

خسرویان با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه آخرین برنامه در تحقق اهداف چشم‌انداز ۱۴۰۴ و همچنین اولین برنامه توسعه در آغاز سده جدید شمسی است، افزود: بایستی راهبردهای مهارت‌محوری و کارآفرین‌پروری در نظام آموزش عالی کشور دیده شود و در مجموعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در راستای ایجاد تحول به دنبال تحقق راهبردهای مهارت‌آفرینی و رسیدن به یک دانشگاه کارآفرین‌پرور هستیم.

وی در ادامه با برشمردن سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای افزود: با تعریف رشته‌های تحصیلی متناسب با مزیت‌های رقابتی و بررسی چالش‌های هر استان و جذب اعضای هیئت علمی متناسب با آن‌ها، توانمندسازی و تجهیز مراکز استانی و توسعه زیرساخت‌ها با توجه به نیازهای منطقه‌ای و استانی، فرصت‌های شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

خسرویان ابراز امیدواری کرد: با همکاری‌های بین‌بخشی می‌توان شاهد تحولی عظیم در اکوسیستم جامع مهارت کشور باشیم.

وی با برشمردن پتانسیل‌های دانشگاه ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دارا بودن ۱۸۱ دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور و بیش از ۱۸۰ هزار دانشجو و ۱۴ مرکز رشد، ۸ مرکز نوآوری و شکوفایی و فناوری و هزار عضو هیئت علمی پتانسیل بزرگی برای کشور به حساب می‌آید.

منبع: ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *