یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
خبر

آغاز بررسی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی از هفته آینده

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ترکیب نمایندگان برای حضور درکمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی گفت:هفته آینده اولین جلسه این کمیسیون تشکیل می‌شود

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، علی یزدی‌خواه با بیان اینکه لیست نمایندگان منتخب دو کمیسیون امنیت ملی و قضائی برای حضور در کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی، به هیأت رئیسه مجلس اعلام شده است، گفت: به این ترتیب ترکیب نمایندگان عضو این کمیسیون مشترک تکمیل شده است.

وی افزود: پیش از این نیز ۷ کمیسیون تخصصی مجلس، نمایندگان خود را برای حضور در کمیسیون مشترک اعلام کرده‌‎اند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: با اعلام نمایندگان منتخب دو کمیسیون قضائی و امنیت ملی، ترکیب اعضای ۲۳ نفره کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی از ۹ کمیسیون، کامل شد و امیدواریم با صلاحدید هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، نخستین جلسه این کمیسیون هفته آینده تشکیل شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
لزوم طراحی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی توسط کارآفرینان

یزدی‌خواه گفت: با تشکیل نخستین جلسه این کمیسیون در هفته آینده و مشخص شدن ساختار، رئیس، سخنگو و دبیر کمیسیون و نیز زمان تشکیل جلسات، بررسی طرح آغاز شده و پس از آن نحوه دعوت از مسئولان ذیربط و فعالان و صاحبنظران این حوزه مشخص خواهد شد.

عضو کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی به عنوان یکی از نمایندگان منتخب برای عضویت در کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی گفت: جلسات این کمیسیون با حضور دو سوم اعضا رسمیت پیدا می‌کند و امیدواریم با اهتمام ویژه ای که به این طرح وجود دارد، ظرف مدت ۴ تا ۵ ماه این بررسی‌ها به سرانجام برسد.

یزدی‌خواه در پاسخ به برخی شایعات در خصوص آغاز اجرای این طرح و ارتباط آن با کندی و اختلالات چند روز اخیر شبکه اینترنت، گفت: کاملاً این موضوع را تکذیب می‌کنم. این طرح به هیچ عنوان ارتباطی با کیفیت اینترنت ندارد و وزارت ارتباطات باید پاسخگوی وضعیت کندی دسترسی کاربران به اینترنت باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *