چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

آزمایش منوی ترکیبی امنیت و حریم خصوصی در اندروید ۱۳

امنیت و حریم خصوصی در اندروید 13- عصرهشتم

گوگل مشغول آزمایش یک منوی ترکیبی از امنیت و حریم خصوصی در اندروید 13 است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با عرضه دومین نسخه «پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۳» (Android 13 DP2) دیدیم که چطور گزینه‌های مختلفی مانند میانبر امنیت و حریم خصوصی در قسمت «تنظیمات سریع» به همراه دوربین، میکروفن و موقعیت در یک فضای مشترک گنجانده شده‌اند. حالا قصد داریم تا نگاه دقیق‌تری به منوی جدید اندروید ۱۳ داشته باشیم.

طبق اسکرین‌شات‌ بدست آمده، گوگل مشغول آزمایش روی طراحی دوباره گزینه‌های امنیتی اندروید است. این منوی تازه Security & Privacy نام دارد و با تنظیمات سریع میانبرها که ماه گذشته در Android 13 DP2 دیده شد، همخوانی دارد.

همچنین علاوه بر بخش معاینه امنیتی در بالا، گزینه‌هایی جهت امنیت اپلیکیشن‌ها، یافتن دستگاه گمشده و آپدیت‌های امنیتی دیده می‌شود که همگی به یک جا منتقل شده‌اند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود

عرضه زودتر از موعد نسخه‌ی بتای اندروید ۱۳ توسط سامسونگ

چه اطلاعات دیگری از اندروید ۱۳ وجود دارد؟

گفتنی است ظاهرا در اندروید ۱۳ هیچ گزینه‌ای که مستقیما وارد تنظیمات حریم خصوصی شوید، وجود ندارد و این گزینه احتمالا در ادامه صفحه قرار دارد و داخل اسکرین‌شات قابل مشاهده نیست.

همچنین «میشال رحمان»، منبع این اسکرین‌شات خاطر نشان کرده که منوی مذکور عملکرد کاملی ندارد و بنابراین ممکن است طی تغییرات دیگری تنظیمات حریم خصوصی به بالای صفحه منتقل شوند.

در ادامه باید گفت این اولین باری نیست که گوگل دست به ادغام دو زیرمنوی مشابه و یکپارچه‌سازی آنها می‌زند تا فضای کمتری اشغال شود، با این وجود تغییر مذکور تا اینجای کار برجسته‌ترین دگرگونی بخش تنظیمات اندروید ۱۳ بوده است.

در پایان بد نیست این مورد نیز اضافه شود که با عرضه نسخه بتای اندروید ۱۳ که طبق برنامه‌های عمومی گوگل احتمالا طی همین روزها رخ خواهد داد، می‌توانیم به اطلاعات بیشتری در خصوص تغییر منوهای اندروید ۱۳دست پیدا کنیم.

این در حالیست که رویداد Google I/O نیز در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و بدون شک طی آن اخبار جدیدی از تغییرات آتی اندروید منتشر خواهد شد.

منبع : دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *