بین الملل فناوری خبر

آزمایش قابلیت‌ گروه‌بندی صفحات در گوگل کروم

گوگل کروم در حال آزمایش قابلیتی است تا تحقیقات درباره یک موضوع را ادامه داده و صفحه ای که در آن قرار دارند را با نتایج جست و جوی دیگر مقایسه کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، قابلیت Journeys برای کاربران راه‌های بیشتری برای پیگیری آنچه در جست و جویش هستند، فراهم می کند.

این ابزار به صورت اتوماتیک صفحات و اطلاعات مربوط به همان موضوع را گردآوری می کند و این ویژگی کاربر را از نگاه کردن به تاریخچه جست و جوی وب یا ایجاد یک پوشه بوک مارکها با همه سایتهای نشان شده خلاص می کند.

chrome همچنین پیشنهادهای جست و جو برای پشتیبانی از تحقیقات کاربر فراهم خواهد کرد.

این گروهها در سیستم کاربر ذخیره می شوند و با حساب گوگل کاربر همگام سازی نمی شوند بنابراین کاربر نمی تواند در دستگاههای مختلف به آنها دسترسی داشته باشد. با این حال در آینده ممکن است این وضعیت تغییر کند.

کاربران می توانند هر زمان که بخواهند این قابلیت را غیرفعال کرده و تاریخچه مرور وب مربوط به آن را پاک کنند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
دردسرهای حالت ناشناس مرورگر کروم در ۲۰۱۹ برای مدیرعامل گوگل

اگر به مدت چند هفته در حال برنامه ریزی یک سفر یا تلاش برای پیدا کردن خودرویی که می خواهید خریداری کنید، هستید قابلیت Journeys مفید خواهد بود.

این قابلیت تنها در Chrome Canary برای دسکتاپ موجود است. کاربران می توانند این قابلیت را با مراجعه به بخش تاریخچه (History) پیدا کنند.

بعلاوه google در حال آزمایش یک پنل کناری برای جست و جو است. هنگامی که پس از جست و جو برای موضوعی روی لینکی کلیک می کنید، یک آیکن جی کنار نوار آدرس کروم نمایان خواهد شد. اگر روی آن کلیک کنید، نتایج دیگری را برای آن جست و جو در یک پنل کناری خواهید دید.

این قابلیت به کاربر اجازه می دهد صفحه ای که در آن است را با نتایج دیگر مقایسه کند بدون این که نیاز به باز کردن تب های متعدد (Tab) یا سر زدن به صفحات متعدد باشد.

این قابلیت فعلا در کانال کروم OS Dev با جست و جوی گوگل آزمایش می شود. اگر google این ابزار را به صورت گسترده عرضه کند، قصد دارد پنل کناری را به پلتفرم های متعددی آورده و پشتیبانی برای موتورهای جست و جوی پیش فرض دیگر را اضافه کند.

بر اساس گزارش انگجت، این موارد تنها به روزرسانیهایی نیستند که google برای کروم در آینده نزدیک تدارک دیده است. گوگل لنز (Google Lens) هم در ماه های آینده به این مرورگر می آید.

منبع: ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *