سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

چگونه تفکر دانش‌بنیانی، آموزش آنلاین زبان را متحول ‌می‌کند؟

موزش آنلاین زبان

به کارگیری نوآوری و استفاه از تفکر دانش‌بنیانی در آموزش‌های آنلاین زبان خارجی می‌تواند آینده تحول‌سازی را برای این عرصه فراهم آورد.

حامد وفایی بنیان‌گذار استارتاپ تیکا در گفت‌ و گو با خبرنگار استارتاپ خبری عصر هشتم اظهار کرد: فراگیری زبان انگلیسی در کشورمان به طور معمول به علت آموزشی غیر صحیح با چالش‌هایی روبرو است.

وی افزود: علاوه بر نحوه آموزش، مسیر و استمرار یادگیری جزء مسائل مهم در فراگیری یک زبان خارجی هستند که افراد علاقه‌مند به این حوزه را دلسرد کرده و از آموزش موثر باز می‌دارد.

وفایی طراحی یک اپلیکیشن خودآموز که به صورت study self بتواند به کمک شیوه‌های micro learning آموزش‌های لازم را به کاربران خود ارائه دهد به عنوان ایده اولیه شکل‌گیری استارتاپ تیکا در ۵سال گذشته خواند.

بنیان‌گذار استارتاپ تیکا درباره خدمات آموزشی تیکا گفت: علاقه‌مندان به یادگیری زبان‌های خارجی همانند انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی،روسی، ترکی استانبولی، کره‌ای و … می‌توانند به سایت یا اپلیکیشن تیکا مراجعه کرده و پروفایل بیش از ۵۰۰ نفر از اساتید در ۱۴ زبان مختلف را مشاهده و بررسی کرده و براساس مهارت و سوابق کاری،استاد موردنظر خود را انتخاب کرده و در زمان‌های آموزشی مناسب، کلاس موردنظر خود را رزرو کنند.

وی افزود: در تیکا، زبان‌آموزان می‌توانند جلسه مشاوره اولیه رایگان را به صورت انفرادی با استاد مربوطه برگزار کنند تا پس از ارائه مشاوره و طرح درس لازم، جلسات بعدی به صورت خصوصی، نیمه خصوصی یا گروهی دنبال شود.

وفایی طرح نقشۀ راه آموزشی را یکی از برنامه‌های ویژه تیکا برای فراگیران زبان خارجی بیان و تصریح کرد: سطح آموزشی زبان‌آموزان بر اساس سطح‌سنجی انجام شده مشخص و نقش راه آموزشی آنان طراحی می‌شود تا بر اساس آن در جریان میزان آموزش و پیشرفت خود در پایان ترم آموزشی قرار گیرند.

وی افزود: نمودار پیشرفت در تیکا دیگر ابزاری است که در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌گیرد تا در پایان هر جلسه توسط استاد و شاخصه‌های از قبل تعیین شده بررسی لازم انجام شده و میزان رشد سطح آموزشی آنان مشخص می‌شود تا پس از گذراندن دوارن آموزشی گواهی یا مدرک آموزشی لازم ارائه داده شود.

بنیان‌گذار استارتاپ تیکا با توجه به پوشش مناسب آموزشی امیدوار است که طی دو سال آینده یکی از سه گزینه انتخابی فراگیران زبان‌های خارجی باشد و در حوزه آموزش آنلاین زبان نیز به عنوان اولین گزینۀ در دسترس زبان آموزان باشد.

وفایی در مورد چگونگی دستیابی یه این اهداف برای آینده استارتاپ تیکا بیان کرد: استارتاپ تیکا مشابه اعضای یک پیکر هستند که در بخش‌های مختلف oparation،content و marketing در حال فعالیت و رشد تخصصی خود هستند که در نهایت برای موفقیت و دستیابی به چشم‌اندازهای تعیین شده نقش خود را ایفا می‌کنند.

استارتاپ تیکا با توجه به اینکه به عنوان یک کسب‌و کار آنلاین چالش‌های خاص خود را دارد، وفایی در این رابطه اظهار کرد: برای دریافت درگاه‌‌های پرداخت آنلاین، اعتبارسنجی و ثبت شرکت از موضوعاتی هستند که چالش‌های جدی را ایجاد می‌کنند و در ادامه مسائل مالیاتی که در ایران برای استارتاپ‌ها شدت بیشتری پیدا می‌کند مستلزم حمایت مسئولان است تا راه‌اندازی و ادامه حیایت استارتاپ‌ها را در ایران با مشکل روبرو نکند.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *