جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

غنی‌سازی ارائه خدمات ورزشی با تفکر دانش‌بنیانی

توپیتا -استارتاپ خبری عصر هشتم

عبور از روش‌های سنتی برای ارائه خدمات ورزشی با تفکر استارتاپی، آینده روشنی را برای ارائه خدمات بهینه به ورزشکاران فراهم کرده است.

رضا رئوفی،هم‌بنیان‌گذار توپیتا در گفت‌و گو با خبرنگار استارتاپ خبری عصر هشتم اظهار کرد: ورزشکاران در روش‌‌های سنتی پیشین برای اینکه از رزرو و دریافت خدمات سالن‌های ورزشی استفاده کنند، بایستی از طریق تماس مستقیم تلفنی و یا مراجعه حضوری اقدام می‌کردند و از طرفی برای پرداخت هزینه این خدمات نیز باید فرآیند خاصی طی ‌می‌شد که به طور کلی فرآیند‌های مربوطه را طولانی‌ و زمان‌بر می‌کرد.

وی بررسی و رفع این نیاز را منجر به شکل‌گیری استارتاپ توپیتا خواند و بیان کرد: در ابتدا این نیاز باعث شکل‌گیری سامانه‌ای به نام ورزش.آی.آر در ۵ سال گذشته شد و به تدریج با توسعه خدمات به سامانه توپیتا تغییر نام داد.

توجه به جزئیات مجموعه‌های ورزشی برای ارائه خدمات بهینه در توپیتا نکته‌ای است که رئوفی به آن اشاره کرده و گفت: دریافت گزارش مشکلات کاربران و توجه به رفع آن‌ها باعث شده، کاربرانی که وارد سایت توپیتا می‌شوند به اطلاعات لازم در مجموعه‌های ورزشی و زمان‌های ارائه خدمات دسترسی کامل را داشته باشند.

وی حرکت به سوی ارائه خدمات از شکل سنتی به آنلاین در سالن‌های ورزشی را موفقیتی برای توپیتا بیان و اظهار کرد: افزایش تعاملات با مجموعه‌های ورزشی باعث شده که به تدریج از ارائه خدمات به شکل سنتی عبور کنند و در حال حاضر بسیاری از مجموعه‌های همکار راغب به ارائه خدمات خود در بسترهای آنلاین توپیتا هستند.

رئوفی فضای تعاملی با برخی از سالن‌های ورزشی که متصدی ارگانی دارند را به عنوان چالشی در حوزه کاری توپیتا عنوان کرده و افزود: برخی از ارگان‌ها دارای سالن‌های متعددی هستند که به راحتی با همکاری با توپیتا می‌توانند خدمات خود را در بستر آنلاین به صورت بهینه و همگانی ارائه دهند اما فضای بسته و محدود تعامل با آنان انجام این کار را دشوار ساخته است.

وی ادامه داد: قوانین داخلی برخی از این ار‌گان‌ها باعث می‌شود تمایلی به ارائه خدمات همگانی نداشته و به ارائه خدمات ورزشی به کارکنان خود بسنده کنند.

هم‌بنیان‌گذار توپیتا افزود: در مورد یکی از این ارگان‌ها که دارای حدود ۳۰ سالن ورزشی می‌باشد، پس از طی شدن تعاملات لازم، خود اقدام به راه‌‌اندازی سامانه‌ای مشابه کرده و از همکاری با توپیتا خودداری کرده است.

رئوفی محدودیت‌های کرونایی را مانعی برای پیشرفت‌های توپیتا بیان کرده و افزود: بسیاری از مجموعه‌های ورزشی به دلیل محدودیت‌های کرونایی غیرفعال یا نیمه فعال هستند و به همین دلیل فعالیت‌های توپیتا در حال حاضر منحصر به استان خراسان رضوی شده است.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *