شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

راهکار یک استارتاپ برای احیای مشاوره‌های روانشناسی در دوره کرونا

محدودیت‌های متعدد کرونا برای مراجعه حضوری و انجام مشاورۀ تهدیدی جدی برای مشاوره‌های روانشناسی است که یک تیم استارتاپی را بر آن داشت تا راهکاری برای آن بیاندیشد.

هومن فرهومند مدیر محصول استارتاپ فارگو در گفت‌و گو با خبرنگار عصر هشتم اظهار کرد: مشاوره حضوری این روز‌ها به دلایل متعددی همچون پیشگیری از همه‌گیری کرونا، مراقبت از کودکان یا سالمندان، کسانی که در جلسات مشاوره حضوری معذوریت طرح موضوع دارند و کسانی‌که تمایلی به فاش شدن هویت خود ندارند کمی به حاشیه رفته است که مشاوره آنلاین بهترین راهکار برای احیای جلسات مشاوره روانشناسی است.

فرهومند ارائه خدمات مشاوره‌ای در تمام زمینه‌های روانشناسی را به عنوان هدف طراحی استارتاپ فارگو از ابتدای سال ۱۳۹۹ عنوان کرده و افزود: تیم فارگو به دنبال عملی کردن رسالت اجتماعی خود مبنی بر اشاعه سلامت و بهزیستی روان در بین شهروندان است و در این راه تیمی از متخصصان روانشناسی تشکیل شده است تا محتوایی اختصاصی در این حوزه را در قالب‌های ویدیوی، صوتی و متنی به صورت رایگان تهیه و به شکل اپ در اختیار کاربران قرار گیرد.

طراحی نسخه جامع وب‌اپ

وی با اشاره به طراحی نسخه‌های android و ios برای استفاده مخاطبان تصریح کرد: برای مقابله با محدودیت‌های مارکت‌های اپلیکیشنی خارجی نسخه وب‌اپ نیز طراحی شده است تا کاربران با خیالی آسوده از خدمات تحت وبِ فارگو استفاده کنند.

فرهومند با اشاره به استفاده از سرورهای داخلی برای برقراری بهتر تماس‌های تصویری و صوتی اظهار کرد: این اقدام باعث افزایش کیفیت ارتباط تصویر و صوتی و اطمینان از ارتباطی پایدار در جلسات مشاوره خواهد شد؛ همچنین وجود همین سرورهای داخلی باعث شده که هزینه تماس‌های آنلاین فارگو، در مقایسه با نسخه‌های خارجی، نیم‌بها محاسبه شود.

وی افزود: فارگو ویژگی پیگیری پیشرفت درمان را نیز در اختیار روانشناسان قرار می‌دهد تا فرآیند‌های درمانی به طور کامل طی شود.

برگزاری وبینارهای رواشناسی

مدیر محصول استارتاپ فارگو بیان کرد: هم ا‌کنون علاوه بر امکان مشاوره در فارگو، ویژگی برگزاری وبینارهای مرتبط نیز فراهم شده است تا در کنار سایر ویژگی‌های اختصاصی این پلتفرم، شرکت‌کنندگان نیز می‌توانند از طریق ارسال صوت و تصویر مشارکت فعال در این وبینارها داشته باشند.

فرهومند خاطرنشان کرد: ارائه محتوا آموزشی به مخاطبان خارج از محیط وبینارها، منجر به راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی شد که مجوزهای لازم از ساترا دریافت شده و در حال پخش آزمایشی است و محتوای تخصصی روانشناسی را برای علاقه‌مندان این حوزه ارائه خواهد داد.

اعتماد مخاطبان،اولویت اول فارگو

وی به عدم افشای اطلاعات کاربران و حفظ حریم شخصی آنان به عنوان مهم‌ترین راه برای جلب اطمینان و اعتماد مخاطبان به فارگو اشاره کرد که در بخش‌ها و فرآیندهای مختلف اطلاع‌رسانی می‌شود.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *