سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

استاد امیر نخاولی:

بستر فعالیت‌های ادبی و هنری نیتک عامل تشویق و ترغیب جوانان مستعد

استاد امیر نخاولی گفت: بستر فعالیت‌های ادبی و هنری نیتک، باعث تشویق و ترغیب جوانان مستعد این عرصه است.

این شاعر پیشکسوت کشور در گفت‌و گو با خبرنگار استارتاپ خبری عصر هشتم اظهار کرد: استودیو‌های گوناگون با امکانات خوب، وسیع و فنی طراحی و ساخته شده که قابل مقایسه با استودیوهای رادیو و تلویزیون که در آن فعالیت کرده‌ام است و امتیاز متمایز آن طراحی آگاهانه فضای استودیوهاست که به نوعی حوزه‌های فعالیت آن‌ها را برای ضبط صدا، گفت‌و گو، اجرای برنامه و …. مشخص کرده است که در این حوزه گام بسیار موفقی در استان خراسان برداشته شده است.

وی افزود: این دست اقدامات می‌تواند بازتابی از اندیشه‌های گذشته و تجربیات هنرمندان پیشکسوت را در بر داشته باشد و از طرفی عاملی برای تشویق و ترغیب جوانان فعال در این عرصه باشد.
شاعر و نویسندۀ پیشکسوت خراسانی گفت: خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک را محیطی بسیار موفق، موثق و موثر دیدم که در گسترۀ هنر خراسان که سرزمین وسیعی از هنر، شعر، موسیقی، تئاتر و سینماست و هنرمندان برجسته‌ای که از قدیم تاکنون در آن پرورش یافته‌اند.

استاد امیر نخاولی با اشاره به توانمندی‌های موجود در عرصه‌های مختلف ادبی و هنری خراسان اظهار کرد: فضای موجود در خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک می‌تواند در حوزه شعر، هنرهای تجسمی، مونولوگ‌ها و نقدهای ادبی، نمایش‌نامه‌های رادیویی، تله تئاترها و نقدهای آن، همچنین در زمینه موسیقی سنتی و محلی با توجه به اینکه در مجاورت شهرهایی همچون خواف و تربت جام قرار گرفته‌ایم که فعالیت‌های آنان در حوزه جهانی مورد استقبال قرارگرفته‌اند، میتواند فعالیت‌های مثمرثمری داشته باشد و با بازتاب، گسترش، نمود و نمایش این فعالیت‌ها، بستر لازم برای فعالیت جوانان و سایر علاقه‌مندان در این عرصه‌ها را فراهم ساخت.

وی بیان کرد: استعداد های بسیار خوبی در تمام زمینه‌های یاد شده وجود دارد که در صورت ارتباط با فضای داخلی این محل می‌توانند از امکانات آن بهره‌مند شوند و در مقابل با تولید محصولات فاخر باعث شکوفاتر شدن این محل شوند.

شاعر و نویسندۀ پیشکسوت خراسانی افزود: بسیاری از جوانان مشتاق عرصه ادبیات و هنر مشتاق فعالیت در زمینه‌های تخصصی خود هستند که در نیتک زمینه مساعدی برای فعالیت آنان فراهم شده است و امیدوارم با حضور علاقه‌مندان این عرضه شاهد فعالیت‌های خوبی در این محل باشیم.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *