آموزش مجازی فرصت مناسبی برای جذب دانشجویان بین‌المللی

مشاور رئیس دانشگاه اصفهان در امور بین‌ الملل: آموزش مجازی فرصت مناسبی را برای جذب دانشجویان بین‌المللی فراهم آورده است.

سید کمیل طیبی درباره جذب دانشجویان بین‌الملل(خارجی) با استفاده از ظرفیت آموزش مجازی می‌گوید: با توجه به شرایط پیش‌آمده در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، آموزش مجازی فرصت خوبی را برای سرمایه‌گذاری و تقویت زیرساخت‌های فیزیکی لازم فراهم آورده است و این امر سبب شده تا موقعیت مناسبی برای جذب دانشجویان بین‌المللی و خارجی فراهنم شود. لذا این دانشجویان می‌توانند از امکانات و توانمندی‌های دانشگاه در فضای مجازی بهره‌مند شوند که زمینه جذب بیشتر دانشجویان خارجی را به همراه دارد.

وی ادر ادامه فزود: آموزش مجازی مستلزم زیرساخت‌هایی است که باید مهیا شود، سرعت کار در آموزش مجازی بیشتر است چرا که تنظیم کلاس‌های غیرحضوری و ارائه مطالب راحت‌تر انجام می‌شود. لذا نیازمند تقویت زیرساخت‌های لازم برای دانشجویان بین‌المللی دوره تحصیلات تکمیلی هستیم.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه اصفهان درباره تعداد دانشجویان بین‌المللی(خارجی) دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه بین‌ المللی اصفهان بیش از هزار دانشجوی بین‌المللی و ۶۰۰ دانشجو فراگیر زبان فارسی دارد.

لزوم فراهم آوردن شرایط استقرار دانشجویان بین‌ المللی در خوابگاه‌ها

وی درباره استقرار دانشجویان بین‌المللی در خوابگاه‌ها نیز گفت: دانشگاه اصفهان در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا برای اقامت دانشجویان بین‌المللی برنامه‌ریزی لازم را انجام داده است و تاکنون چندین خوابگاه مناسب در قالب هتل دانشجو با استانداردهای جهانی تدارک دیده شده است.

طیبی ادامه داد: بعد از دوران محدودکننده کرونا دانشگاه‌ها با تقاضای سنگین خوابگاه و محل اسکان مواجه خواهند شد و برای اینکه بتوانند در زمینه جذب دانشجویان خارجی موفق باشند باید تدارکات لازم را داشته باشند.

مشاور رئیس دانشگاه اصفهان در امور بین‌ الملل درباره واکسیناسیون دانشجویان بین‌المللی نیز گفت: دانشگاه بین‌المللی اصفهان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، واکسیناسیون دانشجویان بین‌المللی را انجام می‌دهد و با توجه به تعداد محدود این دانشجویان احتمالاً تا اول مهر واکسیناسیون آن‌ها به اتمام می‌رسد.

منبع: خبرگزاری آنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *